Haftalık Öneriler Öneriler

Forgotten

Forgotten, sıradan bir gerilim filminden  çok daha fazlası. İç içe geçmiş hikayelerin ve birden fazla karakterin derinliklerine iniyor. Film boyunca karşımıza çıkan beklenmedik dönemeçler, sadece görsel bir şölen sunmakla olarak kalmıyor, sizi aktif bir katılımcıya da dönüştürüyor. Sözsüz iletişimin gücünü ön plana çıkaran sahneler, her bir bakış ve hareket, hikayenin gizemini bir adım daha ileri taşıyor.

Korku ve gerilim sevenler belki bazı dönemeçleri öngörebilir, ancak şaşırtmaya yetecek kadar zekice kurgulanmış bu film, beklenmedik sıçramalarla dolu bir akıl oyunu sunuyor. Tahminlerinizin ötesinde bir hikayeyle sizi baş başa bırakıyor. Kore sinemasının yaratıcılık ve orijinal senaryo yazımındaki ustalığını gözler önüne seren bu film, Kore filmlerine mesafeli duranları bile ekrana kilitleyebilir.(mesela: ben :)) Hollywood’un klişelerinden uzaklaşıp taze ve özgün bir hikaye arayışındaysanız gecenin bir yarısı keşfe değer!

Forgotten Konusu

Film, yeni bir yuva kuran dört kişilik sevimli bir ailenin hikayesini merkezine alıyor. Jin-seok’un hayranlık duyduğu abisi Yoo-seok, sıradan bir gün ansızın ortadan kaybolur ve 19 gün sonra esrarengiz bir şekilde geri döner. Ancak Yoo-seok döndüğünde, onda bir değişim sezilir; ne yaşandıysa onu bambaşka biri yapmıştır. Jin-seok, abisinin bu dönüşümünün ardındaki gizemi çözmek için bir yolculuğa çıkar.

Netflix’in sunmuş olduğu bu Güney Kore yapımı, ilk yarısında gizem ve gerilim dolu sahneler sunarken; dramın derinliklerine sürükleyen ikinci yarısında ton değişikliği yapıyor.

Fragman:

Diğer öneriler için tıklayın.

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

YAZAR HAKKINDA

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

Bir Yorum Yazın

+ 2 = 12