Öneriler

Alper Canıgüz – Tatlı Rüyalar

Alper Canıgüz

Alper Canıgüz

Öncelikle biraz Alper Canıgüz‘den bahsedeceğim.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan yazar, Alper Kamu karakteri ile hayatımıza girdi.

Okuyucuları tarafından uçuk ve absürt olarak tanımlansa da farklı üslubu ve konuları işleme şekliyle edebiyat çevresinde sevildi ve genellikle çok satanlar listesinde de yerini korudu.

Kitaplarında kara mizah esintileri bulunan yazar, kendi okuyucu kitlesini yarattı ve Almanya’da üç ayda bir yayımlanan dünya edebiyatının en iyileri listesine giren ilk Türk yazar olmayı başardı.

Gelelim “Tatlı Rüyalar” kitabına… Bu kitap anlatılmaz yaşanır!

Bir oturuşta bitireceğiniz, sizi yormayan ve okudukça daha da keyifleneceğiniz bir kitap. Asla bitmesini istemeyeceksiniz. Buyrun 🙂

Arka Kapak

“Senin iraden güçlü değil hayatım, sadece tutkuların zayıf.”

Gazetedeki “satılık hayat” ilanını gören Hector Berlioz, aradığı adamı bulmuştur. Peki, her gece rüyasında başka bir adam olarak uyanıp ikinci bir hayat sürdüren Şevket Hakan Tunçel’in sorunu nasıl çözülecektir?  Görünüşe bakılırsa, rüyalar âlemine girip hayatını çalan bu yabancıyla yüzleşmekten başka çaresi yoktur. Bu konudaki tek umudu, bıkkın psikoloji profesörü Olcayto Fişek’tir.

Hector Berlioz neyin peşindedir? Olcayto Fişek, rüya-gerçek bulmacasını çözebilecek midir?  Para dolu bir çantanın peşindeki gangsterlerin bütün bu olup bitenlerle alakası nedir?  Ya da mahzun bestekâr Hüseyin Bey’in?

Tüm bu soruların yanıtı, yüzyılın son güneş tutulması esnasında açığa çıkacaktır.

2000 yılında yayımlanan Tatlı Rüyalar, 21. yüzyıl Türk romanındaki yeniliklerin öncüsü. Absürt olduğu kadar inandırıcı, çılgınca olduğu kadar zekice, fantastik olduğu kadar gerçekçi bir eser. Bilincin altını üstüne getiren müstesna bir komedi.

Alfa Kitap

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

25

YAZAR HAKKINDA

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

Bir Yorum Yazın

8 + 2 =