Haftalık Öneriler Öneriler

Dünyanın En Kötü İnsanı (The Worst Person In The World)

“Hissettiğimiz her şeyi kelimelere dökmek zorundayız. Ben bazen bir şeyleri sadece hissetmek istiyorum. Sen sürekli bir duvar kadar güçlü olmakta ısrar ediyorsun. Sana göre güçlü olmak her şeyi formüle etmekten geçiyor. Her şeyi, ancak mümkün olan her psikolojik seviyede irdelersen güçlü olduğunu sanıyorsun. Senin kadar analitik olmadığım için senden zayıf olduğumu düşünüyorsun.” 

30lu yaşlarına gelen bir kadının varoluşsal kaygılarını, hayata dair amaç arayışını ve evrensel boğuluşunu konu edinen ve detayların zarif bir şekilde her sahneye işlendiği bir Norveç filmi…

Film, bir prolog, on iki bölüm ve bir epilogdan oluşuyor.

Cerrah olmak üzere çıktığı kariyer yolculuğunu fotoğrafçı olarak bitiren ve bir yayınevinde çalışan Julie’nin bize yer yer tanıdık gelen hikayesine tanık oluyoruz. Tutkularını duygularına tercih eden ve kendisini tanıma sürecinde olan bu genç kadının hayal evreninde özgürleşene dek sürdürdüğü köşeleriyle ve baktığı çerçevelerle beni etkileyen bir film.

Dünyanın En Kötü İnsanı için Mubi‘nin yorumu:Joachim Trier’nin ciddiyeti elden bırakmadan mizah duygusunu korumayı başaran bu olağanüstü filmi, insanın hayatta bazen dağılabileceğini içtenlikle kabulleniyor. Cannes’da ödül getiren performansı ve büyüleyici enerjisiyle Renate Reinsve ekranı ve kalpleri fethediyor.

Fragman:

Yönetmen : Joachim Trier

Senaryo : Joachim Trier, Eskil Vogt

Görüntü Yönetmeni : Kasper Tuxen Andersen

Kurgu : Olivier Bugge Coutté

Müzik : Ola Fløttum

Oyuncular : Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum, Hans Olav Brenner, Vidar Sandem, Maria Grazia Di Meo, Marianne Krogh, Deniz Kaya

Norveç / Dram-Komedi / 128 Dk.

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

YAZAR HAKKINDA

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

Bir Yorum Yazın

39 + = 40