Öneriler

CEMİL ŞOV (THE CEMIL SHOW)

Bir güvenlik görevlisi olan Cemil’in hayâli oyuncu olmaktır. İstediği rol için girdiği seçmede, başarılı olabilmek için Yeşilçam filmlerinin ünlü kötü adamını oynayan Turgay Göral’ı canlandırması gerekmektedir. Zamanla iki karakter birbirine girer, Cemil’in dünyasında gerçekle ekran yer değiştirir.

Renk tercihinde baskın olarak kullanılan kırmızı, Cemil karakterini ele geçiren kötü karakterin bir çeşit dışavurumu olarak da filmdeki yerini alıyor.

Görüntü yönetmenliğini yapan Soykut Turan, izlemeye değer bir sinematografi sunuyor.

Yönetmenin 2015 yılında izleyiciyle buluşturduğu, oyuncu kadrosunda yine Ozan Çelik ve Alican Yücesoy’un yanı sıra Serkan Keskin ve Salih Kalyon’un yer aldığı kısa metrajlı film, Barış Sarhan’ın vizyonunu gözler önüne serer nitelikteydi. İzleyici için bir çeşit demo sürümü olan kısa film, Sarhan’ın bu sene beyazperdedeki yerini alan uzun metrajlısının gerçekleşmesinde de önemli rol oynadı. Aynı adlı kısa film Gain üzerinden izlenebilir.

Yönetmenin 2015 yılında izleyiciyle buluşturduğu, oyuncu kadrosunda yine Ozan Çelik ve Alican Yücesoy’un yanı sıra Serkan Keskin ve Salih Kalyon’un yer aldığı kısa metrajlı film, Barış Sarhan’ın vizyonunu gözler önüne serer nitelikteydi. İzleyici için bir çeşit demo sürümü olan kısa film, Sarhan’ın bu sene beyazperdedeki yerini alan uzun metrajlısının gerçekleşmesinde de önemli rol oynadı. Aynı adlı kısa film Gain üzerinden izlenebilir.

Stilize görsel dünyası, kara mizahı ve başroldeki Ozan Çelik’in doğaçlama ile karışık, bazı anlarda tek kişilik bir gösteriymiş havası veren oyunculuğuyla yoğun bir dram olan film, tür sinemasına da göz kırpıyor.

Cemil Şov, dünya prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde yaptı. Ardından Osaka Asya Film Festivali’ne uğrayan film, burada da En İyi Film ödülüne aday gösterildi. Son olarak Sofya Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen yapım, uluslararası kulvarda Grand Prix ödülüne aday gösterildi.

İstanbul Modern

Filmloverss

Yönetmen: Barış Sarhan

Oyuncular: Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

19

YAZAR HAKKINDA

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

Bir Yorum Yazın

9 + 1 =