Öneriler

Bir Sanat Eseri: Chelou

Kısa filme çalan, sanat eseri niteliği taşıyan bir animasyona hayat veren klipleriyle ve folk-psychedelic rock şarkılarıyla (yanlışım varsa düzeltin lütfen:)) Chelou, son zamanlarda dikkatimi çeken ve keyifle dinlediğim bir müzisyen. Özellikle kliplerine vuruluyorum!

Naif güzelliğiyle hali hazırda çok özel bir şarkı olan “Halfway to Nowhere”in değerini yücelten animasyon video, çok yetenekli illüstratör Polly Nor ve animasyon sanatçısı Andy Baker’ın ortaklığıyla hayat buluyor.

Polly Nor’a ayrı bir parantez açmak lazım. İngiliz illüstratör, işleriyle son dönemlerin en çok konuşulan yeni nesil sanatçılarından biri. Kadınların “karanlık” taraflarını ve iblislerine hayat veren Polly Nor’un çizimleri, Baker’ın animasyonlarıyla canlanıyor ve Chelou’nun vurucu şarkısının videosu oluyor.

Bu arada şarkıyla ilgili bir  detay: Halfway to Nowhere, elektronik müzik harikalarından Maya Jane Coles’un prodüksiyonuyla hayat buluyor.

Ve benim çok sevdiğim şarkısı “Out of Sight” şarkısından da bahsedelim. İzlediğim en kozmik müzik videolarından biri. Sanat, saykodelik, uzay ve bilim kurgunun bir karışımı. Videonun çizimi sanatçı Robin Eisenberg‘e ait ve animatör Kris Baldwin ile birlikte oluşturulmuş.

 

Siz de keşfedin: YouTube

 

playtuşu

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

YAZAR HAKKINDA

Gizem Akın

Bana bu kimliği yaz deseniz, birinci tekille yazılmış sıkıcı bir durum öyküsü yazarım. Anlat deseniz, anlatamam.

Bir Yorum Yazın

48 + = 56